FTP

Aby ułatwić klientom dostarczanie materiałów do druku zapewniliśmy dostęp do internetowego serwera FTP drukarni. Klient może więc przesłać do nas prace błyskawicznie dzięki wykorzystaniu szybkiego protokołu transmisji plików FTP (4 Mbit/s) lub poprzez pocztę elektroniczną.

Dzięki udostępnieniu serwera FTP dla naszych klientów, mogą oni szybko przesłać pliki ze zlecanymi wydrukami. Zapewnia to sprawniejszą współpracę z naszą drukarnią.

Pliki można wysyłać za pośrednictwem programu FTP (np. Core FTP, Cyberduck, FileZilla, Total Commander lub FlashFXP, FTP Commander, Bullet-Proof FTP itp.).

Dane do konfiguracji połączenia:

 • Port: 21
 • Nazwa użytkownika (login): klient
 • Hasło (password): klient

Indywidualne konto FTP

Już dziś załóż indywidualne konto FTP. Otrzymasz swój personalny login i hasło

Założenie indywidualnego konta jest podyktowane zarówno dobrem naszych klientów ojak i względami technicznymi. W sporadycznych przypadkach mogą wystąpić pewne problemy z dostępem do FTP w tym chwilowe ograniczenie lub brak dostępu do serwisu. Spowodowane jest to faktem, że w tym samym czasie nie może równocześnie korzystać z jednego loginu i hasła (klient/klient) więcej aniżeli 10 osób.

Dlatego już dziś poproś naszych informatyków o indywidualny login i hasło.

 

Instrukcja obsługi programu FTP

Najprostszym sposobem, aby wysłać plik na serwer FTP jest użycie programu klienckiego  FTP np. "Total Commander" - pobierz

 • Po zainstalowaniu programu należy wybrać z menu "SIEĆ" komendę "FTP połączenie".
 • Wybrać przycisk "nowe połączenie".
 • Wypełnić pola nasępująco sesja: cyfra7; nazwa hosta: ftp.cyfra7.com; użytkownik: klient; hasło: klient.
 • Potwierdzic parametry przyciskiem OK.
 • Z listy wybrać utworzone połączenie o nazwie "cyfra7".
 • Pojawią się dwa okna, w jednym zawartość serwera drukarni Cyfra7 z katalogami klientów oraz drugie okno naszego dysku.
 • Należy utworzyć katalog na serwerze drukarni o nazwie swojej firmy i wejsc do niego.
 • Wybrać pliki (uprzednio spakowany ZIP lub RAR) na swoim dysku (drugie okno) i przeciągnąć do okna drukarni designer (pierwsze okno) celem skopiowania.


Operacje dostępne na serwerze:

 1. tworzenie nowych katalogów - dozwolone
 2. upload (ładowanie) plików- dozwolone
 3. kasowanie (delete) - niedozwolone, dostępne tylko opcjonalnie na prośbę
 4. download (pobieranie) - niedozwolone, dostępne tylko opcjonalnie na prośbę

Klient FTP z poziomu przeglądarki

Jeżeli szukają państwo czegoś bardziej zaawansowanego do korzystaania z zasobów FTP niż to co daje nam przeglądarka jak na przykład Internet Explorer, Firefox czy Google Chrome, to polecamy specjalne rozszerzenia.

Dla przeglądarki Firefox najbardziej popularnym jest rozszerzenie FireFTP.

Dla przegladarki Google Chrome proponujemy rozszerzenia net2ftp. net2ftp oferuje standardowe funkcje klienta FTP ale również kompresowanie zasobów, nadawanie im odpowiednich uprawnień i wgrywanie plików z poziomu przeglądarki.

 
 

Example.com Portal Cyfra7.com wykorzystuje pliki cookies. Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.. Close