Prepress

Dawniej przygotowanie do druku nazywano przygotowalnią lub procesami przygotowawczymi (termin ten używany jest zresztą do dziś) i zasadniczo obejmowało dawniej skład ręczny (wykonywany w zecerni) i montaż (w montażowni), zakończony przygotowaniem materiałów dla drukarni w naświetlarni.

Z czasem pojęcie przygotowanie do druku - zaczęło odnosić się także do przygotowywania dokumentów do publikacji w postaci elektronicznej (cyfrowej).

Przygotowanie

W zależności od zastosowanej technologii druku praca powinna spełniać istotne warunki dotyczące parametrów poszczególnych obiektów zawartych w dokumencie. Warto zatem zapoznać się z nimi by bezproblemowo wydrukować swoją pracę.

Nośniki

Państwa prace mogą być dostarczane do naszej firmy na nośnikach typu: CD, DVD, ZIP, dyski SCSI, pamięci USB, lub zapisane bezpośrednio na naszym serwerze ftp.

Po zalogowaniu na serwer należy w katalogu „Public” założyć własny folder, do którego będziecie Państwo mogli wgrywać kolejne pliki. Należy pamiętać o tym, że Cyfra7 nie ma obowiązku archiwizowania tych plików.

WAŻNE!
Zapis plików na serwerze FTP nie jest równoznaczny ze złożeniem zlecenia! Każde zamówienie należy pisemnie (mailowo) lub telefonicznie potwierdzić w obsługującym Państwa Firmę dziale handlowym. Właściwa Forma zlecenia została określona w „Ogólnych warunkach współpracy”.

Nazwa pliku

Nazwa pliku powinna zawierać: nazwę firmy, rodzaj materiału, format pliku, ilość sztuk, a także rozdzielczość oraz wymiar do druku w centymetrach.

 

Example.com Portal Cyfra7.com wykorzystuje pliki cookies. Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.. Close